Kontakt

KONTAKT

Växel: 010 888 00 00
E-post: info@benders.se

POSTADRESS

Benders Byggsystem AB
Box 20
535 21 Kvänum

HUVUDKONTOR

Benders Byggsystem AB
Greta Garbos Väg 11-13 Hus A
169 40 Solna

MARKNADSCHEF

Tomas Kling
Marknadschef
tomas.kling@benders.se
010-888 45 01

STOMSYSTEM OCH BYGGKOMPONENTER ÖST

TRAPPOR OCH BALKONGER

Fredrik Roosling
Affärschef Öst
fredrik.roosling@benders.se
010-888 40 61
Sören Morin
Affärsansvarig
soren.morin@benders.se
010-888 47 01
Jan Beyerböck
Affärsansvarig
jan.beyerbock@benders.se
010-888 40 53
Jonas Gustafsson ÖST
Affärsansvarig
jonas.gustafsson@benders.se
010-888 47 16
Göran Asplund
Affärsansvarig LOK
goran.asplund@benders.se
010-888 45 10
Jakob Wulcan VÄST
Affärsansvarig
jakob.wulcan@benders.se
010-888 45 05
Carl-Johan Lillieros
Affärsansvarig
carl-johan.lillieros@benders.se
010-888 41 18

STOMSYSTEM OCH BYGGKOMPONENTER VÄST

INFRAPROJEKT

Martin Johansson
Affärschef Väst
martin.p.johansson@benders.se
010-888 45 00
Fredrik Helgesson
Produktansvarig Infrastruktur
fredrik.helgesson@benders.se
010-888 10 45
Lars Andersson
Affärsansvarig
lars.andersson@benders.se
010-888 45 08

Kontaktformulär

Vi besvarar gärna dina frågor. Använd formuläret nedan för att ställa en fråga.  

Våra kontor och fabriker

  • Säte Edsvära

    Benders Sverige AB

    Lars Andersgården Edsvära

    535 93 Kvänum

    Long: 58.2323580, Lat: 13.1741270

  • Kontor Göteborg

    Benders Byggsystem AB

    Hulda Mellgrens Gata 1B

    421 32 Västra Frölunda

    Long: 57.64933, Lat: 11.95855

  • Kalmar

    Benders Byggsystem AB

    Svensknabbevägen 30

    393 51 Kalmar

    Long: 56.687501, Lat: 16.36702

  • Fabrik/Kontor Norberg

    Benders Byggsystem AB

    Svarvargatan 22

    738 33 Norberg

    Long: 60.054237, Lat: 15.937503

  • Huvudkontor Stockholm

    Benders Byggsystem AB

    Greta Garbos Väg 11-13 Hus A

    169 40 Solna

    Long: 59.36721, Lat: 17.98165

  • Fabrik/Kontor Strängnäs

    Benders Byggsystem AB

    Mariefredsvägen 41

    645 41 Strängnäs

    Long: 59.354163, Lat: 17.036781

  • Fabrik/Kontor Uddevalla Kärranäs

    Benders Byggsystem AB

    Kärranäsvägen 24

    451 76 Uddevalla

    Long: 58.349719, Lat: 11.879601